Oferujemy procedury ukierunkowane na usuwanie przebarwień Wrocław. Problem zmian barwnikowych dotyczy osób w każdym wieku. U nastolatków oraz osób po 20. roku życia najczęściej wynika on z wcześniejszych problemów z trądzikiem. U starszych osób jest z kolei efektem fotostarzenia się skóry, czyli oddziaływania na nią promieni słonecznych. Defekt, choć pozornie niegroźny, odbiera często pewność siebie i obniża samopoczucie. Aby temu zaradzić, warto sięgnąć po procedury, które całkowicie wykluczą zmiany lub zminimalizują ich widoczność. W tym celu w klinice stosujemy m.in. laser CO2, peelingi chemiczne oraz medyczne. Konkretne procedury są dostosowywane do potrzeb danej skóry i jej kondycji, rodzaju zmian barwnikowych oraz wieku pacjenta.
Usuwanie przebarwień wykonujemy przy użyciu lasera C02. W efekcie jego działania tkanki nie są naświetlane, a nagrzewane.
Dzięki temu jedynie część z nich ulega kontrolowanym mikrouszkodzeniom, a część pozostaje w nienaruszonym stanie. Emitowana przez urządzenia wiązka światła prowadzi do podgrzania wody w komórkach, co powoduje jej odparowanie. Podwyższona temperatura generuje też uszkodzenia, które stymulują skórę do samoregeneracji oraz produkcji kolagenu. W efekcie przebarwienia zostają zredukowane, a przy tym tkanki stają się ujędrnione i struktura skóry zostaje wyrównana.
Sam zabieg jest poprzedzony konsultacją z kosmetologiem. W jej trakcie omawia się plan działania, wyklucza ewentualne przeciwwskazania do zastosowania terapii. Szacuje się także liczbę i częstotliwość niezbędnych sesji. Przed użyciem lasera nakłada się na skórę maść znieczulającą, a następnie dochodzi do stymulacji tkanek wiązką światła, która przybiera kształt siatki. W trakcie procedury pacjent może odczuwać lekki dyskomfort czy mrowienia. Po wyjściu z gabinetu przez kilka dni może utrzymywać się rumień, który samoczynnie się wchłonie. Może dojść także do złuszczania się naskórka.
Usuwanie przebarwień laserem pozwala:
Pierwsze rezultaty zabiegu będą widoczne po 14 dniach, gdy skóra zacznie się goić. Na ostateczny efekt należy jednak poczekać 3-6 miesięcy od wykonania ostatniej procedury z serii. Przez ten czas zostaną bowiem wyprodukowane nowe włókna kolagenowe. Laser CO2 może być używany w okolicach twarzy, szyi, dekoltu, ramion, pleców, brzucha, dłoni czy nóg.
W ramach usuwania przebarwień wykonujemy peelingi medyczne. Używamy preparatów dobieranych indywidualnie do potrzeb danego pacjenta, jego wieku, rodzaju zmian barwnikowych, z którymi się zmaga. Stężenie poszczególnych substancji sprawia bowiem, że złuszczanie ma inny charakter oraz oddziałuje na inne warstwy skóry. W związku z tym procedura powinna być poprzedzona wnikliwą konsultacją ze specjalistą. Peelingi mogą być stosowane na każdym rodzaju skóry – na skórze mieszanej, tłustej, suchej, a nawet wrażliwej. Złuszczanie może być stosowane w celu redukcji przebarwień na twarzy, dekolcie i szyi, a także na dłoniach, ramionach czy plecach. Peeling jest poprzedzony przygotowaniem pacjenta, które polega przede wszystkim na oczyszczeniu naskórka. Następnie na twarz nakłada się mieszankę odpowiednich substancji, wśród których często występują także kwasy. Po upływie odpowiedniej liczby minut, w zależności od zastosowanych rozwiązań, redukowanego problemu, przechodzi się do neutralizacji. Zabieg przeprowadza się w seriach, których ilość konsultuje się indywidualnie z pacjentem. Minimalna ilość zalecanych terapii to najczęściej około 4-5, a przerwa między kolejnymi sesjami zależy od stosowanych mieszanek oraz tempa regeneracji skóry.
Peelingi medyczne zapewniają następujące rezultaty:
Efekty zastosowania medycznych metod złuszczania naskórka w związku z likwidacją przebarwień są widoczne już po kilku dniach od pierwszego zabiegu, kiedy skóra przestanie być zaczerwieniona i rozpocznie się proces jej złuszczania. Ostateczny rezultat będzie jednak widoczny po zakończeniu serii procedur. Żeby go wzmocnić, można przeplatać złuszczanie innymi zabiegami poprawiającymi kondycję skóry czy umożliwiającymi usuwanie zmarszczek.
Oferujemy usuwanie przebarwień peeling chemiczny Wrocław. Procedura polega na aplikacji preparatów złuszczających, których skład, stężenie oraz właściwości są uzależnione od następujących czynników: kondycji skóry pacjenta, rodzaju zmian barwnikowych, wieku osoby korzystającej z peelingu. Chemiczne metody redukcji przebarwień stosuje się przede wszystkim w związku ze zmianami, do których dochodzi w trakcie walki z trądzikiem, ale również w celu przywrócenia skórze wyrównanej struktury, kolorytu oraz ujędrnienia tkanek. Zabiegi złuszczające wykonujemy głównie na twarz, ale również na szyję, dekolt, dłonie, ramiona i inne części ciała dotknięte przebarwieniami. Przed zabiegiem konsultujemy z pacjentem jego zakres. Następnie przygotowujemy skórę do peelingu, nakładamy właściwą substancję i pozostawiamy ją na skórze przez ściśle określony czas. Po wszystkim przechodzimy do neutralizacji.
Efektami działania peelingów chemicznych są:
Rezultaty złuszczania chemicznego nie są widoczne od razu. Najczęściej trzeba na nie poczekać co najmniej kilka dni od wykonania sesji, w których trakcie skóra może być lekko zaczerwieniona. Aby rezultat był jak najtrwalszy, najlepiej połączyć peeling z innymi metodami oddziaływania na skórę, np. z mezoterapią igłową i wykonać kilka serii złuszczania.