header logo

- Depilacja Laserowa -

Depilacja Laserowa VECTUS - Szybka, komfortowa i trwała.

Fotodepilacja powoli staje się standardem usuwania zbędnego owłosienia. Jest procedurą o wiele mniej bolesną i dającą zdecydowanie trwalsze efekty niż depilacja mechaniczna. Popularne narzędzia do epilacji światłem to depilatory laserowe i IPL. Mają one wiele zalet, ale zabiegi z ich użyciem są bardzo czasochłonne. Alternatywą dla takich urządzeń jest innowacyjny laser Vectus. Wrocław może już poszczycić się ofertą depilacji w tej technologii. Zabieg wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej Glow Clinic.

Czym jest laser Vectus?


Depilator Vectus to obecnie najbardziej zaawansowane na świecie urządzenie z laserem diodowym (o długości fali 810 nm), który pozwala na trwałe usuwanie niechcianego owłosienia. System Vectus został opracowany przez amerykańskich naukowców z Uniwersytetu Harvarda, którzy połączyli kilka najnowocześniejszych technologii. Ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdzone zostały certyfikatem FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków).

Działanie lasera Vectus opiera się o następujące rozwiązania:


  • ototermoliza selektywna – światło lasera dociera precyzyjnie do aktywnej melaniny (czyli komórek barwnikowych), która absorbuje energię, co prowadzi do termicznej, nieodwracalnej destrukcji mieszka włosowego,
  • czytnik SkinTel – bada poziom aktywnej melaniny w skórze, dzięki czemu moc lasera dobierana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta, co pozwala na osiągnięcie najwyższej skuteczności przy odpowiednim poziomie komfortu i bezpieczeństwa,
  • Photon Recycling – dzięki lustrom wbudowanym w głowicę urządzenia światło odbijające się od skóry powraca w obszar poddawany zabiegowi; impuls lasera zostaje efektywniej wykorzystany, co przekłada się na wyższą skuteczność zabiegu,
  • Advanced Contact Cooling – zaawansowany system chłodzenia, który zapobiega poparzeniom skóry i znacząco podnosi komfort zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?


Wykonywana w naszej klinice we Wrocławiu depilacja laserowa wymaga przygotowania. Klient powinien:


  • odstawić leki z zawartością retinoidów (pół roku przed zabiegiem),
  • zrezygnować ze stosowania preparatów światłouczulających, np. z dziurawcem (1-2 tygodnie przed zabiegiem),
  • zaniechać zabiegów złuszczających naskórek w obszarze planowanej depilacji (tydzień przed zabiegiem),
  • zaprzestać mechanicznego usuwania owłosienia – depilatorem, woskiem, etc. (1-2 miesiące przed zabiegiem),
  • ogolić maszynką skórę, która będzie poddana depilacji (dzień przed zabiegiem).

Depilacja laserowa Vectus – Wrocław, Glow Clinic


W naszej klinice we Wrocławiu depilacja laserowa Vectus poprzedzona jest konsultacją lekarską, celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Sama zabieg rozpoczyna się pomiarem poziomu melaniny i określeniem parametrów urządzenia. W zależności od obszaru, na jakim dokonywana jest depilacja, dobieramy też odpowiedni rozmiar głowicy.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń do fotodepilacji, po przyłożeniu głowicy do skóry, wysyłany jest impuls świetlny. Procedurze tej poddaje się stopniowo cały obszar zabiegu. Trwa ona bardzo krótko. Przykładowo, laserowa depilacja nóg z użyciem starszych technologii zajmuje około godzinę. Laser Vectus pozwala wykonać ją w kilka minut.

Dzięki technologii Advanced Contact Cooling zabieg jest całkowicie bezbolesny. Jedynym efektem ubocznym może być lekkie zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilku godzinach. Bezpośrednio po zabiegu nie należy eksponować wydepilowanego obszaru na światło słoneczne, korzystać z solarium, sauny oraz zażywać gorących kąpieli


Efekty depilacji laserem Vectus


Wykonywana w Glow Clinic we Wrocławiu depilacja Vectus to zabieg, który przynosi znakomite efekty nie tylko w przypadku problemu z niechcianym owłosieniem, ale też takich dolegliwości, jak wrastanie włosków w skórę czy zapalenie mieszków włosowych. Po wykonaniu serii 4-6 depilacji w kilkutygodniowych odstępach (jest to konieczne ze względu na specyfikę cyklu wzrostu włosów) można pozbyć się około 95% zbędnych włosków. Pozostałe (te, które w czasie zabiegów były w fazie wzrostu) mogą pojawić się w ciągu roku. Ich usunięcie wymaga jednego zabiegu laserem Vectus.

Wszystkie zabiegi przeprowadza wysoko wykwalifikowany personel naszej Kliniki.
Naszej pracy poświęcamy się z pasją i autentyczną troską o każdego z naszych Pacjentów.