header logo

-Zabieg na odchudzanie -

Zabieg na odchudzanie Wrocław

W naszej klinice we Wrocławiu wykonujemy zabiegi na odchudzanie. Korzystamy przy tym z metody HIFU, która poprzez wykorzystanie fal ultradźwiękowych umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej gromadzącej się często w newralgicznych punktach, takich jak dolne partie brzucha, okolice ramion, uda czy pośladki. Zabieg wykonywany przez doświadczonego specjalistę z obszaru medycyny estetycznej umożliwia również wyszczuplenie twarzy, szyi i dekoltu. Co więcej, wpływa nie tylko na widoczną poprawę kształtu sylwetki, ale także kondycji skóry. Dzięki temu staje się ona jędrna, odpowiednio napięta i wyraźnie odżywiona. Zabieg jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w różnym wieku.

Jak wygląda zabieg na odchudzanie HIFU Wrocław?

Aby osiągnąć zamierzone rezultaty, przed zabiegiem na odchudzanie HIFU należy odbyć konsultację ze specjalistą z dziedziny medycyny estetycznej. W jej trakcie przede wszystkim wyklucza się obecność przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich m.in. choroby serca, zaburzenia krążenia krwi, choroby skóry czy obecność otwartych ran.


Po upewnieniu się, że pacjent jest zakwalifikowany do procedury, omawia się z nim szczegóły dotyczące zabiegu oraz jego przebiegu. Specjalista rozpoznaje potrzeby klienta, a także jego oczekiwania. Ocenia również kondycję skóry, aby móc oszacować parametry techniczne zabiegu.

Terapia z zastosowaniem technologii HIFU nie jest przeprowadzana w znieczuleniu. Wynika to z faktu, że w jej trakcie pacjent może doznawać jedynie lekkiego uczucia pieczenia. Osoby wrażliwe mogą jednak przed wizytą zażyć paracetamol – nie zaleca się innych substancji przeciwbólowych, ponieważ mogą obniżać efektywność zabiegu. Obszar działania smaruje się specjalnym żelem, który umożliwia wnikanie fal ultradźwiękowych w głębokie warstwy skóry, tkankę tłuszczową oraz powięzie mięśni. Następnie głowica urządzenia HIFU jest przykładana do ciała, a fale – emitowane partiami na wskazany obszar. Całość trwa 30–60 minut.

Po zakończeniu zabiegu skóra będzie lekko zaczerwieniona i może występować delikatne uczucie pieczenia. Objawy powinny jednak ustąpić kilka godzin po wyjściu z gabinetu. Do odchudzania przy użyciu tej technologii nie musisz się specjalnie przygotowywać ani przechodzić później rekonwalescencji. Możesz od razu wrócić do codziennych aktywności. Warto jednak pamiętać o tym, by w celu wzmocnienia efektu odchudzania stosować zdrową dietę, deficyt kaloryczny. Ważna jest również aktywność fizyczna oraz odpowiednie nawodnienie organizmu. Dzięki temu szybciej zauważysz efekty, które będą miały długotrwały charakter.

Odchudzanie HIFU Wrocław – jak działa zabieg?

Urządzenie HIFU emituje wiązkę fal ultradźwiękowych, które wnikają w głębokie warstwy skóry, a także tkankę tłuszczową i mięśnie. Dzięki temu wspomagają produkcję kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za jędrność oraz prawidłowe napięcie skóry. Skoncentrowana wiązka tworzy mikrouszkodzenia i oparzenia, stymulując tkanki do naturalnej regeneracji. Z kolei tłuszcz zostaje rozbity przez frakcyjnie aplikowane fale ultradźwiękowe, a napięcie powięzi mięśniowej wzrasta. W efekcie zmniejszają się obwody poszczególnych części ciała. Pacjenci wyglądają młodziej, szczuplej i odzyskują pewność siebie.

Odchudzanie zabieg Wrocław – efekty

Poddając się zabiegowi na odchudzanie w naszej klinice we Wrocławiu, przede wszystkim modelujesz swoją sylwetkę. Bezinwazyjny lifting pozwala również:

  • zniwelować problem wiotkości skóry – często jest on efektem utraty wielu kilogramów, przebytych ciąż lub uwarunkowań genetycznych;
  • zmniejszyć obwód poszczególnych partii ciała – HIFU wykorzystuje się głównie w miejscach, w których gromadzi się trudna do redukcji tkanka tłuszczowa;
  • poprawić kondycję skóry – ujędrnienie tkanki sprawia, że prezentuje się ona estetyczniej i młodziej, więc pacjent wygląda szczuplej;
  • zredukować cellulit – problem dotyczy osób nie tylko z nadwagą czy otyłością, ale i z prawidłową masą ciała. Technologia fal ultradźwiękowych pozwala przywrócić skórze prawidłową strukturę;
  • poprawić owal twarzy – zabieg na odchudzanie doskonale działa na redukcję podwójnego podbródka czy problemu zwiotczałych policzków.

Należy pamiętać, że pierwsze efekty procedury będą widoczne od razu po wykonaniu zabiegu. Jednak całkowita regeneracja potrwa około 90 dni i to właśnie po tym czasie możliwe będzie dokonanie oceny rezultatów. Wówczas specjalista określi także, kiedy warto ponownie wykorzystać metodę HIFU. Najczęściej ma to miejsce po około 1–2 latach od pierwszego zabiegu.

Odchudzanie zabieg Wrocław – u kogo się sprawdzi?

Zabieg odchudzania przeprowadza się najczęściej u osób:

  • walczących z nadwagą lub otyłością,
  • zmagających się z nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach, do których należą m.in. biodra, talia, dolne partie brzucha, ramiona, uda i pośladki,
  • kończących redukcję, której efektem jest nadmiar wiotkiej skóry,
  • po przebyciu jednej lub kilku ciąż, które wpłynęły na osłabienie kondycji skóry i mięśni,
  • chcących zahamować oznaki starzenia, do których należy nie tylko utrata jędrności skóry, ale i spowolnienie metabolizmu utrudniające odchudzanie.

Zabieg wykonuje się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn na różnych etapach życia, podobnie jak np. botoks. HIFU pozytywnie wpływa nie tylko na proces odchudzania i modelowania sylwetki, ale także na samopoczucie i pewność siebie pacjentów.

Jak osiągać najlepsze rezultaty w odchudzaniu?

Warto pamiętać, że technologia fal ultradźwiękowych wspomaga odchudzanie i modelowanie ciała, podobnie jak np. wolumetria twarzy, która pozwala redukować widoczność drugiego podbródka. Nie należy jednak traktować zabiegu jako jedynej metody zwalczania nadmiernych kilogramów. Warto postawić na deficyt kaloryczny i aktywność fizyczną. Dzięki nim zdrowo schudniesz, a także na długo utrzymasz osiągnięte rezultaty. Niezwykle ważne dla odchudzania i dobrej kondycji ciała jest także nawodnienie organizmu. Absolutnym minimum są w tym wypadku 2 litry wody dziennie, które pomogą zadbać o jędrność, nawilżenie i prawidłowe odżywienie skóry. Wówczas osiągnięte przy pomocy urządzenia HIFU rezultaty będą jeszcze trwalsze.