header logo

-Bezinwazyjny lifting -

Bezinwazyjny lifting Wrocław – zabieg HIFU, laser CO2

W naszej wrocławskiej klinice wykonujemy zabiegi, które umożliwiają bezinwazyjny lifting. Korzystamy przy tym z nowoczesnego lasera frakcyjnego CO2 oraz urządzenia HIFU, które za pomocą fal ultradźwiękowych oddziałuje na głębokie warstwy skóry. Zabiegi te stosuje się przede wszystkim na twarz. Pozwalają przywrócić jej jędrność oraz młody i zdrowy wygląd. Poprawiają owal, optycznie wysmuklają, a przy tym mają nieinwazyjny charakter. W związku z tym nie musisz się do nich specjalnie przygotowywać, a zaraz po ich wykonaniu możesz wrócić do codziennych aktywności. Procedury są przeprowadzane zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Odpowiednie dobranie zabiegów i rozłożenie ich w czasie sprawia, że osiągnięte rezultaty dłużej się utrzymują i mają bardziej spektakularny charakter.


Lifting zabieg Wrocław

Aby uzyskać efekt liftingu, warto przeprowadzić zabiegi przy użyciu:

  • lasera frakcyjnego CO2 – urządzenie wytwarza impulsy w kształcie siatki, dzięki czemu pobudza naturalne procesy odbudowy tkanek, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. Laser działa na zasadzie urządzenia ablacyjnego, co oznacza, że jego zadaniem jest kontrolowane uszkadzanie naskórka;
  • urządzenia HIFU – technologia pozwala docierać do głębokich warstw skóry, a nawet tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych. Wiązka powoduje mikrouszkodzenia i poparzenia, które stymulują odbudowę i regenerację komórek.

Zabieg liftingu laserem CO2 i metodą HIFU można połączyć także z innymi procedurami, które stosuje się w celu poprawy wyglądu i napięcia skóry – np. wolumetrią twarzy. Po konsultacji ze specjalistą można ustalić terminy konkretnych działań, potrzebną liczbę ich serii oraz niezbędną ilość czasu na regenerację skóry pomiędzy kolejnymi sesjami. Dzięki temu tkanki będą stymulowane do odnowy, a jednocześnie odpowiednio zregenerowane i odżywione, co wpłynie na poprawę ich ogólnej kondycji.

Lifting laserem Wrocław – na czym polega procedura?

Lifting laserem jest wykonywany przy użyciu lasera frakcyjnego CO2. Nowoczesne urządzenie sprawia, że skóra nie jest naświetlana, lecz znajdująca się w niej woda zostaje podgrzana przez wiązkę światła w kształcie siatki. W efekcie jedynie część tkanek ulega kontrolowanym uszkodzeniom, a pozostałe pozostają nienaruszone. Ciecz o podwyższonej temperaturze zaczyna parować wewnątrz tkanek, a w efekcie dochodzi do powstania mikrouszkodzeń komórek. Skóra jest w ten sposób zmuszana do samoregeneracji, a przede wszystkim do produkcji kolagenu. Białko jest odpowiedzialne za gęstość, jędrność i prawidłowe nawilżenie. Zabieg skutkuje trwałą regeneracją naskórka, która pozwala nie tylko na lifting czy poprawę napięcia tkanek, ale także m.in. na pozbycie się przebarwień i rozstępów. Przed liftingiem najlepiej przeprowadzić konsultację ze specjalistą z dziedziny medycyny estetycznej. W jej trakcie pacjent określa swoje oczekiwania względem całej procedury, a osoba wykonująca zabieg wskazuje obszar działania lasera, sugerowaną moc natężenia wiązki światła oraz proponuje serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasu. Samo użycie lasera jest poprzedzone aplikacją maści znieczulającej, aby zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu. Następnie przechodzi się do stymulowania skóry wiązką światła. Można wówczas odczuwać lekkie mrowienie. Po zabiegu przez kilka dni występuje zaczerwienienie skóry, które powinno samoistnie ustąpić. Skóra może się również złuszczać.

Lifting laser CO2 efekty

Lifting laser CO2 – jaki ma efekty?

  • Wyraźna poprawa napięcia skóry i podkreślenie owalu twarzy.
  • Wygładzenie struktury naskórka.
  • Spłycenie zmarszczek.
  • Redukcja zmian pigmentacyjnych.

Lifting wykonuje się najczęściej na twarzy i w okolicach oczu, ale zabiegowi można poddać również szyję, dekolt, dłonie czy brzuch. Dla wzmocnienia efektu procedurę możesz połączyć z nieco bardziej inwazyjnymi metodami, takimi jak aplikacja toksyny botulinowej w okolice czoła czy kącików oczu.

Lifting HIFU Wrocław – charakterystyka zabiegu

Najczęściej wykonuje się lifting twarzy, ale jest to możliwe także na innych częściach ciała – np. szyi, dekolcie, ramionach czy brzuchu. Podczas zabiegu używa się nowoczesnego urządzenia, które emituje i aplikuje frakcyjnie wiązkę fal ultradźwiękowych. Docierają one do głębokich warstw skóry, a nawet do tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej, powodując mikrouszkodzenia, oparzenia i rozbicie nagromadzonego tłuszczu. W wyniku takiego działania tkanki są zmuszane do regeneracji, produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Są to białka strukturalne odpowiedzialne za prawidłowe napięcie oraz jędrność skóry.

Przed liftingiem HIFU zalecamy konsultację ze specjalistą. W jej trakcie wyklucza się przeciwwskazania do zabiegu, wskazuje się obszar działania fal ultradźwiękowych i omawia pożądane efekty. Przed zabiegiem nie stosuje się maści znieczulającej, ponieważ nie wnika ona w głąb skóry, gdzie działają fale ultradźwiękowe. Osoby wrażliwe na ból mogą godzinę przed liftingiem zażyć środek przeciwbólowy na bazie paracetamolu. Sama sesja trwa od 30 do 60 minut w zależności od tego, na jaki obszar się oddziałuje. Zabieg polega na nałożeniu na skórę żelu, przez który przenikają fale ultradźwiękowe i przyłożeniu do skóry głowicy HIFU, która je emituje.

Lifting HIFU efekty

Do efektów liftingu metodą HIFU należą:

  • wyraźna poprawa napięcia skóry i owalu twarzy,
  • ujędrnienie i odżywienie tkanek,
  • zmniejszenie problemu wiotkości skóry,
  • redukcja i spłycenie zmarszczek.

Pierwsze efekty pojawiają się już kilka dni po zabiegu. Finalnej oceny procedury można jednak dokonać dopiero po upływie około 90 dni, ponieważ tyle mniej więcej trwa produkcja nowych włókien kolagenowych i elastyny. Rezultaty utrzymują się, w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta, 12–18 miesięcy. Po tym czasie można ponownie wykonać zabieg. W międzyczasie warto sięgnąć także po inne procedury ze Strefy Beauty, które pozwolą zadbać o młody i estetyczny wygląd skóry i sylwetki.