header logo

- Usuwanie Zmarszczek -

Radiofrekwencja mikroigłowa – nieinwazyjne usuwanie zmarszczek

Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to jeden z najskuteczniejszych i najmniej inwazyjnych zabiegów estetycznych i przeciwstarzeniowych. Walka z trądzikiem? Poprawa owalu twarzy? Usuwanie zmarszczek? Wrocław to miasto wielkich możliwości i spełnić w nim można niemal każde marzenie o korekcie swojego wyglądu. Ale właśnie w Glow Clinic na Walońskiej oferujemy zabieg radiofrekwencji mikroigłowej, który pozwala rozwiązać większość problemów estetycznych w obszarze skóry twarzy (i nie tylko!) w ciągu zaledwie kilku sesji.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa łączy dwie techniki: oddziaływanie na skórę falami elektromagnetycznymi o częstotliwości radiowej i mikronakłuwanie. Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia wyposażonego w wymienne, jednorazowe (ze względów aseptycznych) głowice z cieniutkimi, pozłacanymi igłami o regulowanej długości (w zakresie 0,5-3 mm). Liczba igieł (25 lub 49) zależy od obszaru poddawanego mironakłuwaniu. Z kolei wysyłane przez głowicę fale elektromagnetyczne powodują podgrzewanie igieł, a tym samym – miejscowe ogrzewanie tkanek. Oba elementy procedury stymulują skórę do fizjologicznych procesów regeneracji.

Jak działa zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?


Minimalne uszkodzenia mechaniczne skóry powodują, że fibroblasty zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe, będące materiałem budulcowym skóry. Dzięki temu staje się ona gęstsza i bardziej sprężysta, a właśnie ten efekt pozwala m.in. na usuwanie zmarszczek. We Wrocławiu w Glow Clinic wykonujemy kilka zabiegów bazujących na mikronakłuciach, ale polecamy metodę połączoną z radiofrekwencją, ponieważ wzmacnia ona efekt odnowy skóry. Ogrzanie tkanek do temperatury 60-80°C powoduje bowiem kontrolowany stan zapalny, który wymusza procesy regeneracji. Dodatkowo zabieg pobudza mikrokrążenie w skórze, przyspieszając metabolizm komórkowy. Tkanki zostają lepiej odżywione i szybciej usuwane są z nich związki toksyczne.

Kto może skorzystać z zabiegu?


Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest całkowicie bezpieczny i może zostać wykorzystany w terapii bardzo szerokiego spektrum problemów skórnych – estetycznych i zdrowotnych. Wskazaniami do jego wykonania są:


 • sucha, odwodniona cera,
 • zwiotczała skóra (np. na brzuchu po dużej utracie masy ciała),
 • zmarszczki,
 • blizny,
 • przebarwienia,
 • nadmiernie rozszerzone pory skóry,
 • zmiany trądzikowe,
 • cellulit,
 • rozstępy,
 • skóra naczynkowa,
 • wymagający korekty owal twarzy (np. opadające policzki),
 • nadpotliwość.

Jak w przypadku każdej procedury z zakresu medycyny estetycznej, istnieje nieco przeciwwskazań do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej (np. ciąża, okres karmienia piersią, nieuregulowana cukrzyca lub choroby tarczycy, nowotwory). Dlatego każdy zabieg poprzedzamy konsultacją lekarską.

Likwidacja blizn, usuwanie zmarszczek… – Wrocław, Glow Clinic


Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej nie wymaga szczególnego przygotowania. W obszarze twarzy wykonujemy go w znieczuleniu miejscowym. W innych rejonach ciała zwykle nie jest ono konieczne. W zależności od wielkości obszaru zabiegowego cała procedura trwa od 45 do 90 minut. Następnie skóra zostaje intensywnie schłodzona. Przez kilka dni może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Klient może jednak od razu powrócić do normalnej aktywności.

Klientów zapraszamy do naszej kliniki we Wrocławiu na usuwanie zmarszczek czy korektę owalu twarzy przez cały rok – radiofrekwencja mikroigłowa nie ma wpływu na produkcję melaniny i nie powoduje przebarwień, do których mogłoby dojść po ekspozycji na światło słoneczne. Mimo to zalecamy po zabiegu chronienie skóry kremami z filtrem UV, a także pielęgnowanie jej preparatami o właściwościach kojących i nawilżających i nawilżających.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej


Pierwsze efekty radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są od razu, ponieważ dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych, w związku z czym skóra staje się bardziej napięta. Stopniowa przebudowa tkanek trwa jednak nawet kilka miesięcy i dopiero po tym czasie osiąga się jest docelowy rezultat. Skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta, wyrównuje się jej koloryt, wygładzają się zmarszczki, blizny czy rozstępy ulegają spłyceniu.

Efekty radiofrekwencji mikroigłowej są długotrwałe, ale dla ich wzmocnienia warto wykonać serię 2-3 zabiegów w odstępie 4 tygodni. Później zaleca się powtarzanie zabiegu przypominającego co około pół roku.

Wszystkie zabiegi przeprowadza wysoko wykwalifikowany personel naszej Kliniki.
Naszej pracy poświęcamy się z pasją i autentyczną troską o każdego z naszych Pacjentów.