header logo

-Usuwanie znamion skórnych -

Usuwanie znamion skórnych Wrocław – laser CO2

Oferujemy usuwanie znamion skórnych w Glow Clinic Wrocław. Procedurę przeprowadzamy przy użyciu precyzyjnego lasera CO2, który działa miejscowo, a przy tym jest bezpieczny dla pacjentów. Metodę stosuje się przede wszystkim w przypadku łagodnych zmian brodawkujących i innych znamion. W przeciwieństwie do interwencji chirurgicznej laser powoduje jedynie niewielkie, praktycznie niewidoczne znamię. W związku z tym najczęściej wykorzystuje się go do redukcji narośli, które powstają w widocznych miejscach: na twarzy, na kończynach. Zaletą zastosowania lasera jest również bezkontaktowość, która minimalizuje ryzyko zakażenia pacjenta drobnoustrojami podczas zabiegu. Tkanki mają bowiem styczność jedynie z wiązką światła emitowaną przez urządzenie.


Usuwanie znamion Wrocław – zabieg laserem

Usuwanie znamion w Glow Clinic Wrocław odbywa się przy użyciu lasera CO2. Emitowana przez urządzenie wiązka światła nie naświetla skóry, a oddziałuje na znajdującą się w tkankach wodę. Podgrzewa ją, doprowadzając do parowania. Dzięki temu dochodzi do kontrolowanych uszkodzeń jedynie na wskazanych obszarach – pozostałe tkanki są w nienaruszonym stanie i nie wymagają regeneracji czy odbudowy. Wiązka lasera wnika w cząsteczki wody znajdujące się w znamieniu, doprowadzając precyzyjnie do spalenia lub odcięcia narośli. Odparowanie może mieć charakter punktowy, ciągły lub warstwowy, a jego specyfika jest uzależniona od potrzeb konkretnego pacjenta.

Laserowe usuwanie znamion sprawia, że nie ma konieczności zakładania szwów, jak jest w przypadku procedur chirurgicznych. Dzięki temu regeneracja przebiega szybko i sprawnie. Pacjent nie musi zmieniać opatrunków, zdejmować szwów, wnikliwie dbać o ranę. Co więcej, w trakcie samego zabiegu nie ma również styczności z licznymi narzędziami, które niekiedy, mimo wnikliwej sterylizacji, przenoszą drobnoustroje odpowiedzialne m.in. za wirusowe zapalenie wątroby czy HIV. Procedura może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub bez niego. Szczegóły dotyczące jej przebiegu należy ustalić z kosmetologiem na wizycie konsultacyjnej.

Jak wygląda zabieg usuwania znamion w Glow Clinic we Wrocławiu?

Usuwanie znamion laserem rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą. W jej trakcie specjalista bada zmianę, która ma zostać poddana laseroterapii. Dzięki temu może ocenić, czy ma ona łagodny charakter i czy procedura będzie w danym wypadku bezpieczna. Specjalista przeprowadza także wywiad z osobą, która chce usunąć brodawkę. W jego trakcie dowiaduje się przede wszystkim, kiedy pojawił się defekt, czy zmieniał rozmiary bądź kształt, a także, czy jego obecność powoduje dodatkowe dolegliwości, jak np. ból, pieczenie, swędzenie. Kosmetolog sprawdza także, czy nie występują przeciwwskazania do zabiegu, takie jak ciąża, aktywne wirusowe lub bakteryjne infekcje skóry w miejscu bądź okolicy znamienia, opryszczka.

Jeśli pacjent zakwalifikuje się do zabiegu, specjalista przejdzie do jego przeprowadzenia. W razie potrzeby zaaplikuje maść przeciwbólową, która zacznie działać po około 30 minutach. Wówczas urządzenie emitujące wiązkę światła zostanie skierowane na znamię, a następnie zacznie na nie oddziaływać, powodując odparowanie wody i redukcję narośli. Po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach, w zależności do wielkości i ilości zmian poddanych laseroterapii, procedura zostanie zakończona. Dzięki temu, że laser samoczynnie zamyka naczynia znajdujące się wokół defektu, po zabiegu nie wystąpi krwawienie. Po upływie 24 godzin pojawi się niewielki strup, który odpadnie po 7-21 dniach. Nie należy usuwać go samodzielnie.

Usuwanie znamion – na jakie zmiany działa laser CO2?

Usuwanie znamion – zabieg wykonywany w Glow Clinic Wrocław – stosuje się w przypadku występowania:

  • włókniaków – grudkowate, niebolesne narośla występują najczęściej w okolicy szyi, pach powiek;
  • brodawek wirusowych – zmiany są powszechnie nazywane kurzajkami, a do ich powstania przyczynia się wirus HPV, którym można zarazić się na basenie czy na siłowni. Brodawki występują najczęściej na dłoniach, stopach;
  • znamion barwnikowych płaskich i wypukłych – narośla są określane mianem pieprzyków. Usuwa się je przy użyciu lasera jedynie wtedy, gdy nie budzą wątpliwości pod kątem onkologicznym;
  • blizn – laseroterapia sprawdza się do redukcji zmian potrądzikowych, pooperacyjnych czy pooparzeniowych, a jej efekt możesz dodatkowo wzmocnić, stosując np. mezoterapię igłową;
  • brodawki narządów płciowych – kłykciny kończyste przyjmują postać kalafiorowatych wykwitów i są zlokalizowane w obrębie damskich lub męskich narządów płciowych;
  • inne znamiona – precyzyjna procedura pozwala usuwać także znamiona, które towarzyszą pacjentom od urodzenia.

Zabieg usuwania znamion umożliwia pozbycie się nieestetycznego problemu i tym samym przywraca pewność siebie. Co ważne, laseroterapia ma w tym wypadku trwały charakter, dlatego nie trzeba jej po czasie powtarzać. Zdarza się jednak, szczególnie w przypadku dużych znamion, że jest konieczne zastosowanie serii zabiegów, aby osiągnąć oczekiwany rezultat. Dzięki temu, że w trakcie procedury nie dochodzi do powstania dużej rany, może ona zostać przeprowadzona niezależnie od tego, jaki tryb życia prowadzisz i czy możesz sobie pozwolić na dłuższą regenerację.

O czym pamiętać po zabiegu usuwania znamion we Wrocławiu?

Po zabiegu pacjenci powinni pamiętać przede wszystkim o tym, by nie narażać obszaru występowania znamienia na działanie promieni słonecznych. W tym celu warto przeprowadzić procedurę jesienią lub zimą, podobnie jak np. depilację laserową, albo stosować okrycia wierzchnie, kremy zabezpieczające przed promieniowaniem oraz po prostu unikać ekspozycji na słońce. Do tych zaleceń należy stosować się przez kilka miesięcy (od 2 do 6) – szczegóły ustala kosmetolog podczas indywidualnej konsultacji. Warto także pamiętać o tym, aby nie zrywać powstałego strupa, nie nakładać na niego makijażu czy kosmetyków pielęgnacyjnych. Mogłoby to spowodować zakażenie rany i znacznie wydłużyć proces jej gojenia się. Po usunięciu znamienia można przekazać je do badania histopatologicznego, aby dokonać szczegółowej diagnostyki.