Wykonujemy zabiegi, które umożliwiają usuwanie blizn. Wrocław to miasto, w którym wykonujemy tego typu zabiegi w klinice GlowClinic. Procedury są szczególnie zalecane osobom, które w przeszłości zmagały się z trądzikiem. Ten, mimo wyleczenia, pozostawia na twarzy i innych częściach ciała zmiany, które są powodem wielu kompleksów oraz obniżenia pewności siebie. Dzięki laserowi CO2, Dermapenowi oraz peelingom chemicznym i medycznym możliwe jest redukowanie widoczności blizn, przebarwień, a także wyrównanie struktury skóry. Metody zapewniają widoczne oraz trwałe efekty, a przy tym nie wymagają specjalnej rekonwalescencji i przygotowania. Wystarczy wizyta konsultacyjna, w której trakcie ustala się szczegóły terapii, liczbę potrzebnych serii oraz wskazuje się rezultaty, które będą możliwe do osiągnięcia. Wykonujemy terapie umożliwiające redukcję blizn na twarzy, szyi i dekolcie, ramionach, plecach i brzuchu.
Usuwanie blizn zabieg Wrocław: stosujemy laser C02, który stymuluję tkanki do samodzielnej odbudowy, a także produkcji kolagenu odpowiedzialnego za odpowiednie napięcie skóry. Nowoczesne urządzenie emituje wiązkę światła w kształcie siatki, która podgrzewa, a nie naświetla obszar zabiegowy. To pozwala oddziaływać jedynie na niektóre komórki, chroniąc jednocześnie część tkanek przed uszkodzeniami. Laser podgrzewa wodę, doprowadzając ją do parowania. Zwiększona temperatura powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, które prowadzą do zregenerowania skóry i odbudowy kolagenu, czyli białka strukturalnego chroniącego tkanki przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Jeśli zależy Ci na dodatkowym ujędrnieniu skóry, warto zdecydować się także na nowoczesny zabieg HIFU, który poprzez fale ultradźwiękowe stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.
Przygotowanie do zabiegu polega na konsultacji ze specjalistą z dziedziny medycyny estetycznej. W jej trakcie ocenia się stan blizn oraz szacuje, ile zabiegów będzie potrzebnych do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Wyklucza się także przeciwwskazania do zastosowania terapii. Sama procedura zaczyna się od nałożenia maści znieczulającej na obszar zabiegowy, a następnie stymulowania blizn przy użyciu wiązki światła, co może powodować u pacjenta lekki dyskomfort. Po laseroterapii skóra jest delikatnie zaczerwieniona przez kilka dni oraz złuszcza się, odsłaniając wyraźnie rozjaśnioną skórę.
Laseroterapię najczęściej przeprowadza się w seriach, których liczba i częstotliwość jest uzależniona od wieku pacjenta, kondycji skóry i jej zdolności regeneracyjnych, a także wielkości czy głębokości blizn.
Jedną z procedur wykonywanych w celu redukcji blizn jest Dermapen. To odmiana mezoterapii, którą także wykonujemy w klinice. W trakcie procedury stosuje się jednak nowoczesną technologię, która zwiększa jej efektywność. Urządzenie jest bowiem wyposażone w jednorazową głowicę, na której powierzchni jest kilka igieł. Ich liczba zależy od konkretnej generacji. W najnowszym urządzeniu zastosowano 16 elementów, które wykonują około 1920 nakłuć na sekundę. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne aplikowanie koktajli odżywczych oraz stymulowanie tkanek do samoregeneracji i odbudowy. Oba te działania sprawiają, że możliwe jest zmniejszenie widoczności, a nawet całkowita redukcja blizn pochodzenia trądzikowego, oparzeniowego czy chirurgicznego.
Zabieg rozpoczyna się konsultacją z kosmetologiem. W jej trakcie specjalista ocenia kondycję skóry pacjenta, stan blizn, a także eliminuje ewentualne przeciwwskazania do zastosowania Dermapenu, do których należą m.in. ciąża czy aktywne infekcje widoczne na skórze. Specjalista dobiera także skład koktajli witaminowych wtłaczanych podczas nakłuwania oraz głębokość (od 0,5 do 3 mm), na którą będą aplikowane. Następnym krokiem jest nałożenie na obszar zabiegowy maści znieczulającej, która zaczyna działać po 30 minutach. Wówczas możliwe jest przystąpienie do procedury, która również trwa około pół godziny, ale jej ostateczny czas determinuje wielkość obszaru poddanego terapii. W trakcie nakłuć pacjent może odczuwać lekki dyskomfort i mrowienie.
Po zabiegu tkanka jest zaczerwieniona i po kilku dniach zaczyna się złuszczać. Wówczas wymaga stosowania środków nawilżających i łagodzących. W trakcie złuszczania będą widoczne pierwsze rezultaty. Aby je wzmocnić, warto wykonać zabieg w kilku seriach, których częstotliwość ustala się ze specjalistą.
W celu usuwania blizn stosujemy także peelingi medyczne i chemiczne, które mają za zadanie stymulować tkanki do przebudowy, oczyszczać skórę, a także redukować widoczność blizn. Substancje aktywne działające w danej mieszance kosmetolog dobiera indywidualnie do potrzeb pacjenta, czyli m.in. jego wieku, kondycji skóry, rodzaju blizn. Sam zabieg polega na odpowiednim przygotowaniu ciała, czyli oczyszczeniu oraz na aplikacji substancji, wśród których często znajdują się kwasy. Następnie peeling działa na skórze przez ściśle określony czas, po czym jest neutralizowany. Zaleca się stosowanie złuszczania w kilku seriach, a odstęp między nimi powinien być ustalony przez specjalistę w zależności od zdolności regeneracyjnych każdego pacjenta.
Peelingi medyczne i chemiczne:
Procedury sprawdzają się w przypadku każdego rodzaju skóry, ale należy pamiętać o tym, aby dobrać ich charakter do indywidualnych potrzeb pacjentów. Zabiegi można stosować naprzemiennie, np. z mezoterapią igłową, która pozwoli wtłaczać pod skórę substancje aktywne wzmacniające efekt redukcji blizn.