header logo

- Mezoterapia Igłowa -

Odżywcza mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to doskonały sposób na dostarczenie skórze substancji odżywczych (znacznie efektywniejszy niż codzienna pielęgnacja z użyciem choćby najlepszych dermokosmetyków), a także skuteczna metoda pobudzenia jej naturalnych procesów odnowy. Zabieg polecamy Klientom w każdym wieku i z każdym stanem cery. Przydaje się w szczególności osobom, które żyją na co dzień w takiej metropolii, jak Wrocław. Mezoterapia igłowa znakomicie radzi sobie z piętnem, jakie na skórze odciskają smog, stres, jedzone w pośpiechu posiłki czy niedobór snu.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa służy dogłębnemu odżywieniu, nawilżeniu i zagęszczeniu skóry. Wspomaga leczenie rozmaitych niedoskonałości cery. Przynosi spektakularne efekty nawet u osób z mocno widocznymi oznakami starzenia się. Stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów chirurgii plastycznej. Mezoterapia igłowa jest całkowicie bezpieczna (istnieje niewiele przeciwskazań do jej wykonania), mało inwazyjna i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Jej rezultaty utrzymują się przez długi czas.

Zabieg mezoterapii igłowej, który we Wrocławiu wykonujemy w naszej klinice medycyny estetycznej, polega na dostarczeniu odżywczego koktajlu (jego skład dostosowany jest do indywidualnych potrzeb Klienta) bezpośrednio do skóry właściwej, za pomocą szeregu iniekcji. Wykonuje się je z użyciem bardzo cienkiej igły, która jednak powoduje mikrouszkodzenia tkanek. To druga korzyść z zabiegu, ponieważ stymuluje on fizjologiczne procesy regeneracji – produkcję kolagenu i elastyny, które stanowią materiał budulcowy skóry.

Kto może skorzystać z mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to zabieg odpowiedni nawet dla osób młodych, które mają idealną cerę. Stanowi zalecaną przez specjalistów z zakresu medycyny estetycznej metodę profilaktyki przeciwstarzeniowej, dodaje skórze witalności i blasku.

Najbardziej z mezoterapii igłowej skorzystać mogą osoby, które zmagają się z takimi problemami jak:

  • zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności skóry,
  • cera przesuszająca się lub odwodniona,
  • cera przetłuszczająca się, ze skłonnością do zmian trądzikowych,
  • przebarwienia na skórze,
  • cienie pod oczami,
  • drobne blizny,
  • cellulit, rozstępy,
  • wypadanie włosów.

Jak widać, wykonywana w Glow Clinic we Wrocławiu mezoterapia igłowa pomocna jest w przypadku szerokiego spektrum problemów skórnych. Można przy tym zastosować ją niemal w każdym obszarze ciała.

Mezoterapia igłowa – Wrocław, Glow Clinic

Zabiegowi mezoterapii igłowej najlepiej jest poddać się w sezonie jesienno-zimowym. Poprzedzamy go zawsze szczegółowym wywiadem medycznym, celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań oraz dobrania preparatu odpowiedniego do potrzeb i oczekiwań Klienta. Ze względu na jego komfort i bezpieczeństwo, w Glow Clinic we Wrocławiu mezoterapię igłową wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa może wiązać się z dyskomfortem spowodowanym nakłuwaniem skóry. Dlatego przeprowadzamy ją w znieczuleniu miejscowym. W ramach zabiegu wykonujemy szereg iniekcji na głębokości około 2-3 mm, podczas których bezpośrednio do skóry właściwej wstrzykujemy takie substancje, jak np. witaminy, aminokwasy czy kwas hialuronowy. Liczba nakłuć oraz czas trwania całej procedury zależą od wielkości obszaru poddawanego mezoterapii.

Po zabiegu w jego obszarze widoczne są ślady po nakłuciach. Mogą wystąpić także takie zmiany, jak drobne siniaki, opuchlizna, tkliwość skóry. Wszystkie objawy ustępują samoistnie po 2-3 dniach i Klient może cieszyć się pierwszymi korzystnymi efektami mezoterapii. Ostateczny rezultat najczęściej osiąga się po kilku zabiegach wykonanych w regularnych, około 2-tygodniowych odstępach. By podtrzymać uzyskany efekt, warto co pewien czas wykonać zabieg przypominający.

Jak postępować po mezoterapii igłowej?

W pierwszych dniach po zabiegu nie można opalać się, korzystać z sauny, basenu ani uprawiać intensywnych ćwiczeń. Nie wolno też nakładać na podrażnioną skórę makijażu ani stosować peelingów złuszczających naskórek. Wskazana jest za to pielęgnacja preparatami nawilżającymi i regenerującymi. Przed ekspozycją obszaru objętego zabiegiem na światło słoneczne trzeba użyć kremu z wysokim filtrem UV.

Wszystkie zabiegi przeprowadza wysoko wykwalifikowany personel naszej Kliniki.
Naszej pracy poświęcamy się z pasją i autentyczną troską o każdego z naszych Pacjentów.