header logo

-Leczenie trądziku -

Leczenie trądziku Wrocław Glow Clinic – AquaPure, peelingi chemiczne i medyczne

Wykonujemy zabiegi umożliwiające leczenie trądziku Wrocław. Procedury są ukierunkowane głównie na twarz, ale i szyję, dekolt, ramiona. Problem estetyczny wpływa nie tylko na obniżenie pewności siebie i pogorszenie samopoczucia. Nieleczony często się zaostrza, co prowadzi do powstania licznych przebarwień i blizn, które w przyszłości trzeba zwalczać poprzez serię zabiegów. Aby tego uniknąć, warto w porę sięgnąć po skoncentrowaną na problemie terapię. W klinice wykonujemy zabieg AquaPure, a także peelingi chemiczne i medyczne. Do każdego przypadku podchodzimy w indywidualny sposób, proponując pacjentom rozwiązania dostosowane do stanu zaawansowania choroby, kondycji skóry oraz ich wieku.

Łączymy również jednocześnie kilka rozwiązań, przez co działamy wielotorowo, wspomagając regenerację skóry. Należy przy tym pamiętać, że leczenie proponowanymi zabiegami stosuje się najczęściej jako formę wspomagającą dla terapii farmakologicznej.


Aby korzystanie z procedur było bezpieczne, warto pamiętać o czynnikach, które uniemożliwiają złuszczanie naskórka. Przede wszystkim należą do nich ciąża i karmienie piersią, bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze zmiany skórne w okolicy zabiegowej, a także aktywna i intensywnie zaawansowana forma trądziku.

AquaPure – leczenie trądziku we Wrocławiu

Oferujemy zabieg AquaPure – leczenie trądziku w Glow Clinic Wrocław. Procedura jest połączeniem hydropeelingu z jednoczesną aplikacją substancji aktywnych, które mają działanie oczyszczające, nawilżające i antyoksydacyjne. Dzięki temu wpływają na poprawę krążenia w tkankach skóry, umożliwiając odżywienie i nawilżenie komórek. Terapia umożliwia usunięcie nadmiaru sebum, zanieczyszczeń i zredukowanie martwego naskórka. AquaPure jest polecany dla osób z każdym typem cery – suchej, przetłuszczającej się, mieszanej, a nawet ze skłonnościami do podrażnień. Zabieg jest nieinwazyjny i nie powoduje dyskomfortu czy łuszczenia się skóry po wykonaniu, więc można go stosować przed ważnymi wydarzeniami czy wakacjami.

Jak wygląda leczenie trądziku poprzez zabieg AquaPure we Wrocławiu?

AquaPure przeprowadza się w następujących etapach:

  • Wykonania hydropeelingu – zabieg wodnej mikrodermabrazji pozwala przy użyciu wysokiego ciśnienia cieczy odświeżyć skórę oraz wyrównać jej powierzchnię. W tej części terapii skupiamy się przede wszystkim na oczyszczeniu skóry z nadmiaru sebum, martwego naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Celem takiego działania jest przygotowanie tkanek do dalszych procedur.
  • Aplikacja substancji aktywnych – dobór konkretnych mieszanek oraz ich stężeń ma indywidualny charakter. Wykorzystujemy przede wszystkim środki umożliwiające złuszczanie, usuwanie nadmiaru sebum, zwężanie porów, regenerację skóry i stymulujące produkcję białek strukturalnych.
  • Masaż obszaru zabiegowego – w tym celu stosuje się specjalne głowice, których zadaniem jest pobudzenie mikrokrążenia oraz zdolności regeneracyjnych w tkankach skóry.

Zabieg może być stosowany na twarz, dekolt oraz szyję. W zależności od wielkości obszaru działania trwa najczęściej od 40 do 80 minut. Nie sprawia dyskomfortu, a po jego zakończeniu skóra nie jest zaczerwieniona i nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Warto jednak zadbać o jej nawilżenie i ochronę przed promieniowanie UV, stosując filtry SPF. Efektem działania AquaPure jest to, że zmiany trądzikowe i stany zapalne zostają złagodzone. Zabieg zapobiega również powstawaniu nowych wyprysków. Należy pamiętać o tym, aby procedurę wykonać w kilku seriach – najczęściej 6-10. Przeprowadza się je co 7-10 dni.

Leczenie trądziku: peeling Wrocław – peelingi chemiczne

Przeprowadzamy leczenie trądziku peeling Wrocław. Stosujemy peelingi chemiczne, które umożliwiają oczyszczenie skóry, złuszczenie martwego naskórka oraz pobudzenie komórek do regeneracji. Znajdują się w nich m.in. kwas pirogronowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas migdałowy. W efekcie działania substancji aktywnych, których skład i stężenie specjalista dobiera do indywidualnych potrzeb pacjenta, zmiany trądzikowe zostają złagodzone, a powstawanie nowych jest zahamowane. Sam zabieg rozpoczyna się od konsultacji, w której trakcie ocenia się kondycję skóry, potrzeby danej osoby, a także stopień zaawansowania trądziku. Należy także wykluczyć obecność przeciwwskazań do wykonania peelingu.

Procedura przebiega w następujących etapach:

  • Przygotowanie i oczyszczenie skóry.
  • Nałożenie substancji złuszczających, w tym m.in. kwasów.
  • Odczekanie czasu indywidualnego dla danej sytuacji.
  • Neutralizacja peelingu.

Po zabiegu, podobnie jak np. po zastosowaniu Dermapenu, skóra będzie przez kilka dni zaczerwieniona, a także dojdzie do jej złuszczania. Zregenerowany w ten sposób naskórek będzie odpowiednio oczyszczony, co spowolni rozwój choroby i pojawiania się kolejnych stanów zapalnych. Peelingi chemiczne należy wykonywać w seriach. Ich liczbę oraz częstotliwość ustala kosmetolog po indywidualnej konsultacji z pacjentem oraz ocenieniu tempa regeneracji skóry.

Leczenie trądziku: zabieg Wrocław – peeling medyczny

Leczenie trądziku odbywa się również poprzez zastosowanie peelingów medycznych. Skład substancji złuszczających i oczyszczających dobiera kosmetolog po indywidualnej konsultacji z pacjentem oraz dokonaniu oceny kondycji skóry, stopnia zaawansowania choroby. Procedurę przeprowadza się w kilku seriach. Ich liczbę oraz częstotliwość specjalista dostosowuje do potrzeb osoby, która decyduje się na terapię, a także do tempa regeneracji jej skóry. Zabieg stosuje się w celu dogłębnego oczyszczenia skóry z nadmiaru sebum oraz innych zanieczyszczeń, aby spowolnić rozwój choroby i umożliwić skórze regenerację. Ogranicza to występowanie stanów zapalnych i umożliwia lepszą absorpcję maści oraz leków nakładanych na skórę. Samo złuszczanie powoduje bowiem również poprawę krążenia, co sprawia, że tkanki są lepiej odżywione i dotlenione.

Peeling medyczny polega na:

  • Przygotowaniu skóry do aplikacji preparatu.
  • Nałożeniu substancji złuszczających na określony czas.
  • Neutralizacjimieszanki.

Wszystkie działania są prowadzone zgodnie z zaleceniami specjalisty, aby były bezpieczne. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona przez kilka dni. Może dojść również do złuszczania się naskórka. Już wtedy będą widoczne pierwsze efekty dogłębnego oczyszczania, takie jak wyrównanie kolorytu i struktury skóry oraz zahamowanie stanów zapalnych. Po zakończeniu leczenia warto wykonać także procedury, które odżywią i dogłębnie nawilżą skórę – np. mezoterapia igłowa. Dzięki nim zredukujesz blizny i przebarwienia, a także wspomożesz proces samoregeneracji tkanek.