header logo

- Blog -

Modelowanie sylwetki Wrocław

Modelowanie sylwetki staje się coraz bardziej popularne i pożądane. Niektóre osoby przed podjęciem decyzji ogranicza jednak niechęć do operacji chirurgicznych. Medycyna estetyczna wyszła temu naprzeciw, tworząc metodę modelowania sylwetki HIFU. Jest to całkowicie bezpieczny, nieinwazyjny zabieg. Pokochały go osoby, które pragną poprawić swoją urodę bez konieczności użycia skalpela. Na rynku jest wiele dostępnych metod liftingujących, ale modelowanie sylwetki metodą HIFU jest jedną z nielicznych, które nie jest obarczone sporym ryzykiem. Warto się na niego zdecydować, jeżeli chcemy znów poczuć się atrakcyjnie.

Czym właściwie jest modelowanie sylwetki HIFU?

Określenie HIFU (High Intensity Focused Ultrasound), tłumacząc z języka angielskiego na polski, oznacza skupioną wiązkę dźwiękowych fal o dużym natężeniu. Pod wpływem fali, która ma wysoką częstotliwość i dociera na różne głębokości tkanek, dochodzi do dwóch procesów.

Pierwszym z nich jest proces mechaniczny. Jego efektem jest powstawanie wewnątrz komórek pęcherzyków gazu, które prowadzą do szybkiego i nagłego wzrostu ciśnienia, wskutek czego zniszczona zostaje struktura komórek.

Uszkodzenia te stymulują naturalne procesy odbudowy i regeneracji tkanki. Drugi to proces termiczny, jego efektem jest absorpcja fali ultradźwiękowej powodującej zwiększenie ruchu komórek. Następstwem tego jest wzrost temperatury w tkankach nawet o 60-70 stopni Celsjusza. Dochodzi wówczas do niewielkich poparzeń mających średnicę od 0,5 do 1 mm.

Zabieg odbywa się pod kontrolą specjalisty. Precyzyjnie ustawiona głębokość penetracji powoduje, że wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte. Fale dźwiękowe nie tylko obkurczają komórki tkanki tłuszczowej, ale również stymulują skórę do regeneracji. Efektem jest pobudzona synteza nowych włókien kolagenowych, a co za tym idzie — poprawia się jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu ciało staje się atrakcyjniejsze, nasza samoocena wzrasta, a samopoczucie ulega poprawie. Znowu czujemy się piękni i młodzi. To jedna z usług medycyny estetycznej, która naprawdę zasługuje na naszą uwagę.

Jak przygotować się do modelowania sylwetki HIFU?

Nieinwazyjność zabiegu z wykorzystaniem technologii HIFU sprawia, że można do niego przystąpić bez specjalnego przygotowania. Wystarczy konsultacja z kosmetologiem w celu sprawdzenia, czy dana osoba może wykonać modelowanie sylwetki HIFU. Przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania leków przeciwzapalnych. Jest to konieczne, ponieważ łagodzą one rozpoczęty przez HIFU proces zapalny i mogą zmniejszyć efektywność zabiegu. Technologia ta ze względu na swoją innowacyjność może być wykorzystywana o każdej porze roku. Przed wizytą warto zażyć tabletkę przeciwbólową, najlepiej godzinę przed umówionym zabiegiem. Dzięki temu złagodzimy ból towarzyszący poprawie urody. Kremy znieczulające niestety nie przyniosą tego efektu, ponieważ laser wnika w głębsze warstwy tkanki.

Jak wygląda zabieg modelowania sylwetki HIFU?

Rozpoczyna się go od nałożenia specjalistycznego żelu na skórę. Ma on za zadanie pomóc wniknąć falom dźwiękowym w sam głąb skóry. Następnie przykłada się do ciała głowicę, która emituje ultradźwięki, co przyczynia się do większego bezpieczeństwa pacjenta. Taki zabieg wykonywany jest najczęściej przez lekarzy oraz kosmetologów. Czas trwania wynosi ok. 40-60 minut, w zależności od konkretnej sytuacji. Duża część osób, która zdecydowała się wykonać taki zabieg, zauważa już pierwsze widoczne efekty po jednej sesji. Cały proces trwa jednak dłużej. Należy pamiętać, że o długości i serii powtórzeń zawsze decyduje kosmetolog, który na bieżąco ocenia postępy.

Modelowanie sylwetki HIFU — jakie partie ciała poddaje się zabiegowi?

Zabieg HIFU polega na liftingu i modelacji. Najczęstszymi miejscami, gdzie stosuje się tę metodę to cała skóra twarzy, szyi, ramion, pośladków, brzucha czy ud. Na takie rozwiązanie mogą się zdecydować wszystkie osoby, które nie są zadowolone z wyglądu swojej skóry. Nieatrakcyjny wygląd może być spowodowany m.in. ciążą lub wiekiem. Lifting HIFU na brzuch jest wskazany dla pacjentów, których skóra w tym miejscu jest wiotka, np. z powodu utraty nadmiernych kilogramów w krótkim czasie. Zabieg ten jest polecany również kobietom, których skóra utraciła swoją jędrność po porodzie. Ponadto HIFU pomaga przy redukowaniu cellulitu, konturowaniu ciała oraz odbudowie kolagenu skóry.

Modelowanie sylwetki HIFU — przeciwwskazania

Jak przy każdym mniejszym czy większym zabiegu, przy ultradźwiękowym modelowaniu sylwetki HIFU również istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Wśród nich wymienia się m.in.:

  • schorzenia neurologiczne,
  • nowotwory,
  • stany po nowotworowe do 5 lat,
  • choroby serca,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • stany zapalne spowodowane wirusami czy grzybami.

Na liście znajdują się też otwarte rany oraz cukrzyca. Z zabiegu powinny zrezygnować też kobiety w początkowej fazie ciąży. Nie wolno mieć na sobie żadnych metalowych implantów. Przeciwwskazaniem jest też wszczepiony rozrusznik, zastawki serca. O wszystkich kwestiach należy poinformować lekarza.

Efekty zabiegu modelowania sylwetki HIFU — jak zadbać o skórę?

Pierwsze rezultaty modelowania sylwetki HIFU można zauważyć tuż po jego wykonaniu. Skóra zyska nie tylko jędrność, ale również prawidłowe napięcie i gładkość. Będzie się odbudowywać jeszcze przez następne 3 miesiące i w tym okresie będzie coraz piękniejsza. Finalnym efektem zabiegu można natomiast cieszyć się nawet przez dwa lata. Po liftingu należy zadbać o prawidłową ilość snu, zbilansowaną dietę, regularne posiłki oraz systematyczny ruch na świeżym powietrzu. Należy też unikać stresu. To wszystko pozytywnie wpłynie na stan naszej skóry oraz wygląd całej sylwetki. Dzięki temu będziemy czuć się atrakcyjne przez długi czas.

Po wykonaniu ultradźwiękowego zabiegu HIFU trzeba szczególnie zadbać o skórę. Mogą wystąpić widoczne zaczerwienienia czy towarzyszący przy tym ból. Tego typu dolegliwości nie powinny niepokoić. Jest to całkowicie naturalne i zazwyczaj objawy samoistnie znikają do trzech dni od zabiegu. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa na dotyk. Z tego powodu należy ją smarować łagodnymi kosmetykami, które zarekomenduje lekarz lub kosmetolog. Aktywność fizyczna powinna być ograniczona do minimum. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja, można więc powrócić do wykonywania codziennych czynności oraz pracy.

Wróć do strony głównej bloga