header logo

- Modelowanie sylwetki -

Modelowanie sylwetki Wrocław – zabieg HIFU

W naszej klinice we Wrocławiu wykonujemy zabiegi umożliwiające modelowanie sylwetki. Używamy w tym celu nowoczesnych urządzeń HIFU, których skuteczność jest potwierdzona badaniami oraz widocznymi rezultatami osiąganymi przez pacjentów w każdym wieku. Procedurę potocznie określa się mianem liftingu, do którego przeprowadzenia nie trzeba używać skalpela. Ta nieinwazyjna metoda nie wymaga specjalnego przygotowania ani długiej rekonwalescencji, a widocznie poprawia kształt sylwetki. Wspomaga redukcję opornej w spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha, ud czy pośladków, a także pozwala przywrócić ciału sprężystość oraz jędrność.

Modelowanie sylwetki HIFU – jak działa urządzenie?

Urządzenie HIFU (skrót od ang. High Intensity Focused Ultrasound) generuje skoncentrowaną wiązkę energii ultradźwiękowej, która jest dostarczana partiami do głębokich warstw skóry.


Emitowana fala powoduje powstanie kontrolowanych oparzeń i uszkodzeń mechanicznych. W efekcie tkanki rozpoczynają proces regeneracji, który polega na wytwarzaniu kolagenu oraz elastyny, czyli podstawowych białek strukturalnych budujących skórę. Modelowanie sylwetki HIFU sprawia, że tkanka zachowuje odpowiednią gęstość, sprężystość oraz jędrność. Dzięki temu, że podczas zabiegu da się sterować tym, na jaką głębokość docierają fale ultradźwiękowe. Mogą one oddziaływać nie tylko na skórę, ale także tłuszcz oraz mięśnie.

HIFU pozwala rozbijać nagromadzoną tkankę łączną i wzmacniać napięcie powięzi mięśni. Dzięki tej metodzie modelujemy sylwetkę, nadając jej kształt zgodny z oczekiwaniami pacjenta. Należy przy tym pamiętać, że dla osiągnięcia najlepszych rezultatów, warto potraktować zabieg liftingujący jako formę wsparcia w walce o wymarzoną sylwetkę, łącząc ją ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Wówczas efekt będzie trwały i pozytywnie wpłynie na poziom pewności siebie oraz samopoczucie. Aby kompleksowo zadbać o swoje ciało, warto także wykonywać zabiegi ze Strefy Beauty. Pozwolą one wydobyć naturalne piękno, ukryć ewentualne mankamenty i dobrze czuć się w każdej sytuacji.

Jak wygląda zabieg modelowania sylwetki HIFU?

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji z naszym specjalistą. Podczas niej określa się cel i obszar terapii, a także wyklucza obecność ewentualnych przeciwwskazań do modelowania sylwetki metodą HIFU. Osoby o niskim progu bólu mogą godzinę przed procedurą wziąć lek przeciwbólowy na bazie paracetamolu. Nie jest to jednak konieczność, ponieważ skoncentrowane działanie powoduje jedynie uczucie lekkiego pieczenia i mrowienia. Po przygotowaniu urządzenia obszar zabiegowy smaruje się specjalnym żelem, który umożliwia wnikanie ultradźwięków w tkanki. Następnie głowica jest przykładana do ciała i emituje fale. Wszystko to trwa od 30 do 60 minut, a ostateczny czas pracy urządzenia zależy od wielkości obszaru, nad którym się pracuje.

Po zakończeniu modelowania sylwetki przez kilka godzin skóra będzie zaczerwieniona, jednak ten stan samoczynnie ustąpi. Co ważne, procedura może być wykonywana przez cały rok, nie tylko głównie w okresie jesienno-zimowym – tak jak np. depilacja laserowa. Od razu po wyjściu z gabinetu możesz wrócić do codziennych aktywności, wykonywania obowiązków zawodowych. Częstotliwość sesji oraz to, z ilu zabiegów powinny się składać, ustala się indywidualnie z naszym specjalistą. Zalecenia są tworzone na podstawie kondycji skóry, planowanych i oczekiwanych efektów, a także tempa regeneracji tkanek danego klienta.

Modelowanie sylwetki HIFU efekty

Efekty modelowania sylwetki metodą HIFU to zagadnienie, które interesuje osoby zastanawiające się nad skorzystaniem z zabiegu. Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że rezultaty działania fal ultradźwiękowych pojawiają się stopniowo. Przez pierwsze dni widoczna będzie poprawa jakości skóry. Stanie się ona nieco gęstsza i jędrniejsza. To jednak dopiero początek, ponieważ w ciągu 90 dni w tkankach będzie zachodził proces odbudowy i produkcji włókien kolagenowych oraz elastyny. Po tym czasie zauważysz, że obszar zabiegowy został faktycznie wymodelowany. Jego kształt zostanie skorygowany zgodnie z założeniami, a ujędrniona skóra będzie wyglądała młodziej. Aby wzmocnić efekt liftingu, warto zadbać o zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną, a przede wszystkim odpowiednie nawodnienie. Wówczas rezultat będzie spektakularny.

Modelowanie sylwetki HIFU przed i po:

  • przed zabiegiem skóra w problematycznych miejscach jest zwiotczała, a po kuracji z użyciem fal dźwiękowych zyskuje jędrność i prawidłowe napięcie,
  • przed użyciem HIFU nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, ud czy pośladków jest trudny do zredukowania, a po zabiegu sylwetka wygląda szczuplej w problematycznych miejscach,
  • przed procedurą podwójny podbródek wyraźnie się odznacza, a po zastosowaniu metody HIFU zostaje zredukowany,
  • przed modelowaniem sylwetki skóra w okolicy szyi i dekoltu jest zwiotczała, a po zabiegu zyskuje jędrność.

Osiągnięte rezultaty utrzymują się przez minimum 12–18 miesięcy w zależności od wieku i kondycji skóry pacjenta. Powtarzanie zabiegów zaleca się najczęściej po upływie 1–2 lat.

Modelowanie sylwetki HIFU – na jakie partie ciała działa zabieg?

Modelowanie sylwetki HIFU w naszej wrocławskiej klinice stosuje się przede wszystkim na:

  • okolice twarzy – zabieg pozwala modelować skórę na policzkach i podbródku. Poprawia owal twarzy, dzięki czemu wydaje się ona szczuplejsza i odmłodzona;
  • szyję i dekolt – modelowanie tych partii skóry sprawia, że stają się one bardziej napięte i jędrniejsze;
  • ramiona – to miejsca, w których często gromadzi się trudna do redukcji tkanka tłuszczowa. HIFU pozwala ją rozbić w nieinwazyjny sposób, przywracając pewność siebie i chęć do odsłaniania górnych partii ciała;
  • brzuch – fale ultradźwiękowe zwiększają widoczność talii i rozbijają problematyczną, zbitą tkankę tłuszczową w okolicy bioder i dolnych partii brzucha;
  • uda i pośladki – urządzenie HIFU nie tylko pomoże zmniejszyć obwód tych partii ciała, ale także sprawi, że będą prezentowały się znacznie atrakcyjniej.

Zabieg wspomaga przywrócenie pewności siebie i dobrego samopoczucia. Spektakularne i długotrwałe efekty sprawiają, że jest to obecnie najczęściej wybierany zabieg – zarówno przez pacjentów, jak i specjalistów od medycyny estetycznej.