header logo

- Blog -

Lifting twarzy HIFU Wrocław

Każda osoba marzy o tym, aby mimo upływu lat zachować swój młody wygląd. Szybko rozwijająca się medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie z upływającym czasem i przeróżnymi niedoskonałościami. Jedną z bardzo popularnych metod jest lifting twarzy HIFU. Zdobył on popularność ze względu na swoją ogromną skuteczność i fakt, iż jest to lifting twarzy, który nie wymaga użycia skalpela. Do innych popularnych zabiegów zalicza się m.in. mezoterapię igłową czy botoks. Dzięki nowoczesnym technologiom wykorzystywanym w kosmetologii możemy się odmłodzić i znowu poczuć atrakcyjnie. Starannie wykonany zabieg poprawi nam samopoczucie na dłuższy czas.

Czym właściwie jest lifting twarzy HIFU?

Określenie HIFU po polsku oznacza skupioną wiązkę dźwiękowych fal o dużym natężeniu. Jest to więc fala o wysokiej częstotliwość docierająca na różne głębokości tkanek. Pod jej wpływem dochodzi do dwóch procesów: mechanicznego i termicznego. Efektem procesu mechanicznego jest powstawanie wewnątrz komórek pęcherzyków gazu, które prowadzą do szybkiego i nagłego wzrostu ciśnienia, co niszczy strukturę komórek. Uszkodzenia te stymulują naturalne procesy odbudowy i regeneracji tkanki. Efektem procesu termicznego natomiast jest absorpcja fali ultradźwiękowej, która powoduje zwiększenie ruchu komórek.

Następstwem tego jest wzrost temperatury w tkankach nawet o 60-70 stopni Celsjusza. Dochodzi wówczas do niewielkich, kontrolowanych poparzeń, które mają średnicę od 0,5 do 1 mm. Precyzyjnie ustawiona głębokość penetracji powoduje, że wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte.

Jak wygląda zabieg metodą lifting twarzy HIFU Wrocław?

Jak sama nazwa wskazuje, nie jest to żadna operacja, lecz niegroźny zabieg. Rozpoczyna się go od nałożenia specjalistycznego żelu na skórę. Pomaga on wniknąć falom dźwiękowym w sam głąb skóry. Następną rzeczą, którą się wykonuje, jest przyłożenie głowicy do ciała. Dzięki niej emitowanie są ultradźwięki, co przyczynia się do większego bezpieczeństwa pacjenta. Taki zabieg wykonywany jest najczęściej przez lekarzy oraz kosmetologów. Czas trwania wynosi ok. 40-60 minut, w zależności od konkretnej sytuacji. Duża część osób, która zdecydowała się wykonać taki zabieg, zauważa już pierwsze widoczne efekty po jednej sesji. Niemniej jednak, aby zakończyć lifting twarzy, najczęściej potrzebne są trzy zabiegi. Należy pamiętać, że o takich rzeczach zawsze decyduje wyłącznie kosmetolog, który na bieżąco ocenia postępy.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu liftingu twarzy HIFU?

Zabieg HIFU polega na liftingu i modelowaniu. Można go wykonywać na wielu partiach skóry – twarzy, szyi, ramion, pośladków, brzucha czy ud. Zabieg HIFU jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą się odmłodzić bez pomocy skalpela. Ma on szerokie zastosowanie – dzięki niemu można m.in. wymodelować kości policzkowe czy podnieść łuki brwiowe. Ultradźwiękowy zabieg HIFU rekomendowany jest przede wszystkim tym osobom, które poszukują nieinwazyjnego, a jednocześnie skutecznego zabiegu, dzięki któremu można uzyskać naturalny i długotrwały efekt na długie lata.

Jak każdy mniejszy czy większy zabieg, ultradźwiękowy zabieg HIFU również ma przeciwwskazania do wykonania zabiegu, o których należy z całą pewnością pamiętać. Osoby, które mają schorzenia neurologiczne, nowotwory, choroby serca, choroby o podłożu autoimmunologicznym, stany zapalne spowodowane wirusami czy grzybami, otwarte rany czy cukrzycę, nie powinny podejmować się zabiegu HIFU. Dotyczy to również kobiet w początkowej fazie ciąży. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są metalowe implanty oraz rozrusznik serca. O wszystkich takich rzeczach należy poinformować kosmetologa wykonującego zabieg.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem technologii HIFU jest naprawdę nieinwazyjny, dlatego większe przygotowanie do niego nie jest konieczne. Wystarczy konsultacja lekarska i odpowiedź, czy dana osoba kwalifikuje się do wykonania takiego zabiegu. Przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania leków przeciwzapalnych, ponieważ łagodzą rozpoczęty przez HIFU proces zapalny i mogą zmniejszyć efektywność zabiegu. HIFU ze względu na swoją innowację może być wykonywany o każdej porze roku. Dlatego nie musisz się zastanawiać, jaka będzie idealna pora! Przed zabiegiem warto zażyć tabletkę przeciwbólową ok. godzinę przed wykonaniem. Powinno to złagodzić towarzyszący zabiegowi ból. Kremy znieczulające nie przyniosą tego efektu z racji na wnikanie lasera w głębsze warstwy tkanki.

Ile kosztuje lifting twarzy Wrocław oraz zabieg HIFU?

Koszt zabiegu zależy od stanu skóry oraz miejsca, w którym miałby być wykonany. Im większy obszar, który chcemy wymodelować, tym wyższa cena usługi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto umówić się na wizytę w klinice urody i porozmawiać ze specjalistą o naszych potrzebach. Ekspert zada nam pytania, dzięki którym lepiej pozna nasz organizm. W trakcie spotkania zweryfikuje stan skóry, a następnie dopasuje plan modelowania sylwetki dopasowany do indywidualnych potrzeb. Takie rozwiązanie pozwala lepiej zarządzać budżetem. Ceny za modelowanie sylwetki HIFU zaczynają się od 500 złotych wzwyż.

Jak dbać o skórę twarzy po zabiegu?

Z całą pewnością po wykonaniu ultradźwiękowego zabiegu HIFU trzeba zadbać o skórę. Jeśli będą widoczne zaczerwienienia czy towarzyszący przy tym ból, nie ma obaw do zmartwień. Jest to całkowicie naturalne i zazwyczaj objawy samoistnie znikają do trzech dni od zabiegu. Ze względu na to, że skóra po zabiegu będzie bardzo wrażliwa na dotyk, należy ją smarować bardzo łagodnymi kosmetykami, o które najlepiej jest zapytać lekarza lub kosmetologa. Należy ograniczyć przez jakiś czas wszelkie kontakty ze skórą, np. pocieranie czy dotykanie. Przez pewien okres dobrze jest się wstrzymać ze śmianiem się, mocnym żuciem i intensywnym gryzieniem. Aktywność fizyczna powinna być ograniczona do minimum. Po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja, można więc powrócić do wykonywania codziennych czynności oraz pracy.

Wróć do strony głównej bloga