header logo

- Blog -

Dermapen – właściwości, zalecenia, efekty zabiegu

Dermapen to potoczna nazwa zabiegu mezoterapii mikroigłowej, która jest wykonywana za pomocą urządzenia o tej właśnie nazwie. Jego największą zaletą jest stymulowanie skóry do samoregeneracji. Dzięki temu efekt jest widoczny przez wiele tygodni po wykonaniu zabiegu. Skóra jest odżywiona, nawilżona, odzyskuje blask, a procesy starzenia wyhamowują.

Dermapen Wrocław – charakterystyka

W wyniku powstawania mikronakłuć, których może być nawet kilkadziesiąt tysięcy na minutę, skóra jest stymulowana do wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. To właśnie te substancje są odpowiedzialne za jej kondycję, która przejawia się w optymalnej gęstości, jędrności i nawilżeniu. Zabieg dermapen jest przeprowadzany przy użyciu jednorazowej, wymiennej i sterylnej głowicy z igłami o grubości włosa. Dzięki temu, że w najnowszej generacji urządzeniach jest ich aż 16, Dermapen we Wrocławiu jest komfortowy dla Pacjenta i trwa krócej w porównaniu do równie skutecznej mezoterapii igłowej.

W przypadku dermapenu substancje czynne są wprowadzane pod skórę na głębokość 0,5-3 mm na tyle szybko, że iniekcja nie sprawia dyskomfortu. Zabieg jest idealną formą kompleksowej, celowanej terapii, dzięki której nie trzeba stosować kilku oddzielnych procedur w odpowiednich cyklach. Dermapen umożliwia praktycznie bezinwazyjną i w pełni bezpieczną aplikację koktajli witaminowych, których skład i odpowiednie stężenie jest dostosowywane indywidualnie w zależności od potrzeb Pacjentów, ich wieku, kondycji skóry czy części ciała poddanej procedurze.

Mikronakłucia przy użyciu pena mogą być wykonywane na różnych częściach ciała. Najczęściej zaleca się stosować je na:

 • twarzy,
 • szyi i dekolcie,
 • skórze głowy,
 • brzuchu,
 • pośladkach,
 • dłoniach.

Zabieg nie tylko regeneruje skórę, ale również działa przeciwstarzeniowo. W ramach profilaktyki zaleca się stosowanie dermapenu również u młodych osób. Przeciwdziała to utracie jędrności skóry.

Kiedy warto wykonać zabieg?

Dermapen jest zalecany osobom, które:

 • mają problem z przebarwieniami i niejednolitym kolorytem skóry,
 • zmagają się z suchą skórą, która utraciła elastyczność,
 • leczą blizny powstałe np. w wyniku trądziku, operacji,
 • zmagają się z rozstępami, cellulitem,
 • obserwują wyraźny problem z łysieniem.

Działanie dermapenu pozwala nie tylko niweluje problemy skórne i poprawia wygląd, lecz także polepsza samopoczucie i podnosi poziom pewności siebie. Jeśli dobrze czujesz się w swojej skórze, masz więcej energii i mobilizacji do działania.

Dermapen przed i po

Efekty dermapenu to przede wszystkim:

 • rewitalizacja skóry w najbardziej newralgicznych strefach – m.in. na policzkach, wokół ust oraz oczu,
 • dodanie twarzy blasku,
 • poprawa napięcia i jędrności skóry,
 • zahamowanie łysienia – efekt jest widoczny, jeśli zabieg stosuje się w celu pobudzenia cebulek włosowych do wzrostu na odpowiednim obszarze,
 • wyraźne spłycenie zmarszczek,
 • redukcja blizn,
 • zmniejszenie widoczności porów,
 • wyrównanie kolorytu skóry.

Dermapen – kiedy efekty?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto decyduje się na wykonanie zabiegu. Należy pamiętać, że przez pierwsze dni po procedurze skóra jest lekko zaczerwieniona i spuchnięta, dlatego trudno dostrzec rezultat. Jednak już po 2-3 dniach objawy te ustępują. Wówczas zauważysz drobne zmiany w strukturze skóry. Na ostateczny efekt należy jednak poczekać. Szacuje się, że będzie on widoczny około 3-4 tygodnie po przeprowadzeniu ostatniej serii dermapenu. Warto wiedzieć, że najlepsze rezultaty osiągniesz wtedy, gdy terapia będzie skoncentrowana na konkretnym problemie i przeprowadzona w dostosowanej indywidualnie liczbie zabiegów oraz przy odpowiedniej ich częstotliwości.

Dermapen – ile zabiegów trzeba wykonać?

Należy je przeprowadzać w seriach, których liczba jest dostosowana do indywidualnego problemu. Najczęściej zaleca się przeprowadzenie 4-8 zabiegów, ale warto pamiętać, że jest to kwestia uzależniona m.in. od obszaru zabiegowego, kondycji skóry i celu, jaki ma zostać osiągnięty w ramach stosowania działań terapeutycznych. Pomiędzy seriami powinna występować przerwa wynosząca co najmniej kilka tygodni, dlatego datę kolejnej procedury warto wyznaczyć razem ze specjalistą.

Dermapen – opinie

Opinie Pacjentów na temat dermapenu są pozytywne. Zabieg skutecznie przywraca skórze elastyczność, jędrność i odpowiedni poziom nawilżenia. Dzięki temu ta ponownie staje się odżywiona i pełna blasku. Osoby po serii zabiegów zwracają uwagę na to, że procedura trwająca kilkadziesiąt minut pozwala zadbać o skórę kompleksowo. Nie trzeba łączyć kilku osobnych działań, aby osiągnąć imponujące rezultaty. Wystarczy jeden zabieg raz na kilka tygodni, by zminimalizować oznaki starzenia i spowolnić pojawianie się nowych.

Ważnym czynnikiem, o którym mówi się w kontekście oceny skuteczności dermapenu i przebiegu samego zabiegu, jest także to, że już kilka dni po nim możesz wrócić do codziennych obowiązków. Skóra będzie się lekko złuszczać i wymagać nawilżania delikatnymi środkami, ale nie spowoduje to ograniczeń w sferze działalności zawodowej. Zabieg jest oceniany pozytywnie przez właściwie każdą grupę wiekową, która mu się poddaje, a także kobiety i mężczyzn. Cenią go młode, aktywne zawodowo osoby, zaangażowane mamy, a także pacjenci w średnim wieku i starsi.

Wróć do strony głównej bloga