header logo

- Blog -

Depilacja laserowa Vectus – przebieg i efekty

Depilacja laserowa Vectus to wygodne rozwiązania w zakresie pozbywania się uciążliwego owłosienia z różnych części ciała. Decydują się na nią zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym zależy na gładkiej skórze. Procedura umożliwia rezygnację z jednorazowych maszynek do golenia czy bolesnego, mechanicznego usuwania włosów. Warto przyjrzeć się bliżej temu, jakie efekty daje, jak przebiega i jak długo utrzymują się rezultaty.

Depilacja laserowa Vectus Wrocław

Depilacja laserowa Vectus we Wrocławiu jest przeprowadzana przy użyciu nowoczesnego urządzenia, które podnosi komfort całego zabiegu i jednocześnie wpływa na jego efektywność. Dzięki temu, że w urządzeniu zastosowano diody, wiązka światła precyzyjnie wnika w cebulkę włosa, niszcząc ją od środka, co zapobiega jej szybkiemu, ponownemu wrastaniu. Wiązka emitowana przez urządzenie jest pochłaniana przez ciemny barwnik znajdujący się we włosie. Następnie zamienia się ona w energię cieplną, która działa destrukcyjnie na strukturę włosa. Nowoczesne rozwiązanie sprawia, że epilacja jest dostępna i skuteczne niezależnie od tego, jaki jest kolor włosów czy karnacji danej osoby. Dotychczas z możliwości korzystania z zabiegu byli wyeliminowani ci, którzy mieli bardzo jasne włosy.

Laser jest wyposażony w technologię, która umożliwia automatyczne odczytywanie poziomu melaniny. Dzięki temu system określa ilość barwnika w skórze i dobiera parametry działania, które pozwolą osiągnąć założone rezultaty. Wszystko odbywa się w bezpiecznych warunkach, pod kontrolą specjalistów – nie ma więc mowy o powstaniu poparzeń. Osoba wykonująca procedurę stale obserwuje przebieg terapii i może dodatkowo manualnie sterować mocą urządzenia, zwiększając na przykład jego moc w celu osiągnięcia szybszego i trwalszego rezultatu.

Wiele osób zwraca uwagę na to, ile kosztuje depilacja laserowa. Cena jest uzależniona m.in. od ilości wykonanych serii, a także obszaru, który jest poddawany zabiegowi. Wszystkie te czynniki są analizowane podczas wizyty konsultacyjnej, na której specjalista przygotowuje plan działania oraz prezentuje jego wycenę.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Przede wszystkim należy po konsultacji z lekarzem odstawić leki, które zawierają retinoidy i powinno mieć to miejsce co najmniej pół roku przed procedurą. Co ważne, około 2 tygodni przed zabiegiem nie należy również stosować środków światłouczulających i zabiegów złuszczających naskórek – te działają drażniąco. Po kilku tygodniach od depilacji możesz przeprowadzić np. zabieg dermapen, ale tuż przed nią lepiej powstrzymać się od inwazyjnego oddziaływania na skórę. 4-8 tygodni przed depilacją należy też zrezygnować z mechanicznego usuwania owłosienia, a dzień przed zabiegiem ogolić poddawany zabiegowi obszar maszynką do golenia.

Depilacja laserowa Vectus – jak wygląda zabieg?

Zabieg jest przeprowadzany po uprzedniej konsultacji z kosmetologiem, który przeprowadza kwalifikację do zabiegu, biorąc pod uwagę ewentualne przeciwwskazania. Depilacja laserowa Vectus jest przeprowadzana przy użyciu małej bądź dużej głowicy – oba mechanizmy są równie skuteczne. Stosuje się je w zależności od tego, na jakim obszarze dokonuje się epilacji. Jeśli jest to niewielka część ciała, jak np. wąsik, mniejsza głowica będzie precyzyjniejsza i wygodniejsza w obsłudze dla specjalisty. Z kolei np. podczas depilacji pleców czy klatki piersiowej większa głowica przyspieszy zabieg i sprawi, że będzie przez to bardziej komfortowy dla pacjenta.

Po wyborze głowicy używa się czytnika SkinTel, który bada poziom melaniny i pomaga w wyborze optymalnych ustawień lasera. Wówczas rozpoczyna się właściwy zabieg. W jego trakcie stosuje się często technologię Advanced Contact Cooling, która polega na chłodzeniu obszaru zabiegowe, aby zminimalizować uczucie dyskomfortu. Dzięki temu dolegliwości bólowe są praktycznie nieodczuwalne. Czas trwania całej procedury jest uzależniony od tego, na jaką część ciała jest stosowana. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa Palomar Vectus wymaga precyzji i nawet kilkudziesięciu minut czynnego działania, aby żaden obszar nie został pominięty.

Depilacja laserowa Palomar Vectus Wrocław – efekty

Depilacja laserowa Palomar Vectus Wrocław umożliwia trwałe usunięcie owłosienia z takich części ciała jak:

  • twarz – w tym broda, podbródek, wąsik, skronie, nos, uszy
  • pachy,
  • całe ręce – ramiona i przedramiona,
  • nogi,
  • pośladki, okolice bikini,
  • brzuch,
  • klatka piersiowa,
  • plecy.

To, na jak długo starcza depilacja laserowa, jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dużą część cebulek włosowych usuwa się na stałe, przez co efekt utrzymuje się latami. W niektórych przypadkach cebulki mogą odrastać. Wówczas zaleca się ponowne wykonanie zabiegu, aby na stałe pozbyć się problemu. Warto przy tym pamiętać, że depilację przeprowadza się w seriach. Ich ilość jest uzależniona od konkretnej partii ciała i indywidualnych predyspozycji.

Najczęściej jest to 4-6 serii, które są wykonywane w kilkutygodniowych odstępach. Ich zachowanie jest konieczne, ponieważ tyle trwa cykl wzrostu włosa. Jeśli w tym czasie chcesz zadbać o urodę, możesz wykonać inne zabiegi – np. mezoterapię igłową, która pozwoli Ci zatroszczyć się o odpowiednie napięcie skóry. Po zakończeniu serii zabiegów depilacyjnych, po około roku, często powtarza się procedurę, ponieważ wówczas pojawiają się cebulki, które w trakcie użycia lasera Vectus były jeszcze w fazie wzrostu.

Depilacja laserowa Vectus – opinie

Opinie o depilacji laserowej Vectus potwierdzają jej skuteczność. Pacjenci zwracają uwagę na to, że pozbyli się dzięki niej problemu nie tylko z samym owłosieniem, ale także wrastającymi włoskami, nawracającym zapaleniem mieszków włosowych. Co więcej, ich zdaniem inwestycja szybko się zwraca, ponieważ nie ma konieczności zakupu jednorazowych maszynek do golenia, pianek, żeli łagodzących czy wykonywania zabiegów z użyciem wosku.

Wróć do strony głównej bloga